370 liralık dönerle ilgili şok eden açıklama

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
370 liralık dönerle ilgili şok eden açıklama
Geçtiğimiz hafta Bodrum'da büyük tartışmalara neden olan 370 liralık döner ile ilgili Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras açıklama yaptı. Aras, "Turistin cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz" dedi.

Geçtiğimiz hafta Bodrum'da lüks bir tesiste bir tabak dönerin 370, kuşbaşılı pidenin 185 TL'ye verildiği haberleri büyük tartışmalara neden olmuştu. Konuyla ile ilgili basın toplantısında sorulan soruya cevap veren Bordum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Serbest piyasa ekonomisi. Burası turizm memleketi, Dünya'nın en zengin insanları buraya geliyorlar. İşadamları, sanatçılar, devlet adamları, oligarklar, krallar, prensler burayı tercih ediyorlar. Onların hizmet açısından beklentileri çok yüksek. Belki de altın tabakta döner yemek istiyor. Ya da o döneri organik, özel bir şekilde yetiştirilmiş, hiçbir şekilde ilaç kullanılmamış bir kuzudan yemek istiyor. Onu da sunacak ürün Bodrum'da var. Bence Bodrumlu olarak bundan gurur duymalıyız" değerlendirmesinde bulundu.

HER ŞEY UCUZ OLSUN DERSEK TURİST BAŞKA YERE GİDER

Aras, "Yanlış anlaşılmasın, her yere gitmek zorunda değiliz ki. Ben Türkbükü'nde bir işletmeye gitmek zorunda değilim. Ama orayı da seçen insanlar var. Bodrum'un buna da ihtiyacı var. Biz Bodrum'da her şey ucuz olsun dersek o zaman burada para harcayacak turist, Santorini'ye gider, Mikonos'a, Saint- Tropez'e gider, İbiza'ya gider. Bodrum'a gelmez” dedi.

Bodrum'un ekmek parasının turizm olduğuna işaret eden Aras, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz turistin, vatandaşımızın demiyorum, cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz. Adam cebine para koymuş gelmiş, niye harcamasın? Bir dönere 100 bin TL vermek istiyorsa, versin yesin. Bana ne. Ama burada 20 TL'ye de döner var. O dönerin 20 TL olması gerektiği konusunda tereddüt ediyorsanız, belediyemize başvurursunuz ben de gider onu sonuna kadar denetlerim. Eğer o dükkan pis ise, o dükkanda doğru düzgün servis yoksa, aldığınız hizmetle ödediğiniz para arasında fark olduğunu düşünüyorsanız sonuna kadar gider denetleriz. Gereğini de yaparız” dedi.

(Sputnik)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yunanistan sığınmacıları ölüme terk ettiÖnceki Haber

Yunanistan sığınmacıları ölüme terk etti

Yarım milyon maske dağıtıldıSonraki Haber

Yarım milyon maske dağıtıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar