Amatörler isyan etti, Düşmez; "Bekleyin" dedi.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Amatörler isyan etti, Düşmez; "Bekleyin" dedi.

Amatör Futbolcular, İstinye Orhan Saka Amatörler Evine giderek kramponlarını ve formalarını bıraktılar. 

Amatörler adına yetkililerle seslenen futbolcu Barış Altıntaş, "Şu anda Edirne'den Ardahan'a kadar buraya gelen futbolcuları kendi evlatlarınız, torunlarınız yerine koyun" diyerek tüm liglerin oynandığını, sadece amatörün beklediğini belirtti.

Altınbaş futbolcular adına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bugün buraya gelme amacımız TFF yetkilileri 50 bin amatör futbolcudan ne istiyor? Biz onlara ne yaptık? Lütfen biz onlara ne yaptık bunun cevabını bize versinler. 2009-2010 yılında kontenjan çıkardılar. Türkiyede 25 yaşında bizi yaşlı yaptılar. Biz geçimizi futboldan sağlıyoruz. Başka bir işimiz gücümüz yok. Ailelerine çeline çocuğuna babasına anasına bakan bireyleriz. Kendi vatanında kendi ülkesinde 25 yaşında yaşlı sayıldık. "Tamam" dedik BAL'a döndük. Burada top oynamaya başladık. Burdada yapamazsınız dediler. 27 yaşında yaşlısınız dediler. Çok kardeşimi bilirim kahve köşelerine gitti eşinden çocuğundan ayrıldı.

Şu anda Almanyada Bölgesel Amatör ligde 6. hafta oynanıyor. İtalyda Amatör ligde 4. hafta oynanıyor. Biz 250 takımın katılacağı ligi oynatamayacak pozisyonda mıyız? Şu an bütün ligler oynanıyor. Ama Bölgesel Lig ve Amatör Lig oynanmıyor. Neden oynanmıyor? Virüs var. Bu virüs sadece amatör liglerde mi var? O zaman bu amatörler evi neden açık.

Allaha çok şükür 3 tane güvendiğimiz dalımız var.O güvendiğimiz dalı söylüyorum. 1. Spor bakanı Muharrem Kasapoğlu. 2. sayın Cumhurureisimiz var. 3. ise kainatın yaratıcısı Mevlam var. O hesabını hepinize soracak Mevlam sonumuzu hayreylesin.

Tüm bunlar yaşanırken Kurul Başkanı Ali Düşmez konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“TFF Amatör İşler Kurulu 2020-2021 Sezonu amatör ligler ile ilgili yaptığı toplantı sonunda alınan kararlar Ülkemizde ve dünyada etkileri devam etmekte olan Covid-19 salgın hastalığının seyri, hastalığa bağlı Sağlık Bakanlığımızın aldığı tedbirler ve uyguladığı talimatlar ile TFF Sağlık Kurulunun önerileri çerçevesinde TFF  Yönetim Kurulunun onayı ile resmi açıklama önümüzdeki hafta yapılacaktır. Resmî açıklama dışında yapılacak açıklamalara itibar etmeyiniz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Apple beklenen yeni ürün tanıtımını yaptı!Önceki Haber

Apple beklenen yeni ürün tanıtımını yapt...

Tiyatro ve baleye pandemi yasağı kalktıSonraki Haber

Tiyatro ve baleye pandemi yasağı kalktı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar