Birleşik Krallık Sağlık Bakanı Hancock'tan koronavirüs açıklaması: Avrupa'da ikinci dalga oluşmaya başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Birleşik Krallık Sağlık Bakanı Hancock'tan koronavirüs açıklaması: Avrupa'da ikinci dalga oluşmaya başladı
Bakan Hancock, yeni tip koronavirüs salgınının Avrupa'da ikinci bir dalga oluşturmaya başladığını belirterek ülkede alınan önlemlerin güncelleneceğini söyledi

Birleşik Krallık Sağlık Bakanı Matt Hancock, ülke medyasına yaptığı açıklamada, "İkinci bir dalga konusunda endişeliyim. İkinci bir dalganın Avrupa'ya yayılmaya başladığını düşünüyorum. Bu dalganın kıyılarımıza ulaşmasını engellemek için her şeyi yapmalıyız” dedi.

Bakan Hancock, koronavirüs salgını için alınacak önlemler noktasında ise hükümetin bugün karantina kurallarındaki değişiklikleri duyurmaya hazırlandığını belirtti. 

Bu değişikliklerin devam edebileceğini ifade eden Hancock, "Bu, klinik olarak yönlendirilen bir karardır, Birleşik Krallık Baş Tıbbi Direktörü Chris Whitty bugün detayları açıklayacak. Söyleyeceğim şey, her zaman insanları korumak için gerekli olanı yapacağız ve bu konuda bilim tarafından klinik kararla yönlendiriliyoruz" diye konuştu.

“İnsanları güvende tutmak için önlemler gereklidir”

Ülkeye dönüşlerde 14 günlük karantina süresinin azaltılması noktasında planlar yapıldığını aktaran Hancock, hükümetin Avrupa'da vakalar yükseldikçe ülkeyi güvende tutmak için acil durum önlemlerini yeniden uygulamaya koymakta tereddüt etmeyeceğini ifade etti. 

Sadece İspanya değil, tüm Akdeniz ülkelerindeki vatandaşlarının geri dönüşlerinin karantina kurallarının uygulanmasına rağmen endişe verici olduğunu belirten Hancock,  sözlerini şöyle tamamladı:

"Her zaman yerine getirmemiz gereken önlemlerin mümkün olan en az yükünü nasıl alabileceğimize bakıyoruz. Ama biz sadece güvenli olanı yapacağız. Bu pozitif test eden insanların karantinada oldukları gün sayısını artırmak anlamına geliyorsa o zaman öyle olsun. Çünkü insanları güvende tutmak için bu önlemler gereklidir.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Halı sahaların açılacağı tarih belli olduÖnceki Haber

Halı sahaların açılacağı tarih belli old...

Van'daki akrep istilası korkuttuSonraki Haber

Van'daki akrep istilası korkuttu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar