Seren'in vizyonu, Fahriye'nin huysuzluğu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Seren'in vizyonu, Fahriye'nin huysuzluğu
Dünyanın neresine giderseniz gidin, tüm kültürlerde yer alan en önemli eğlencedir düğünler. Geleneksel eğlence anlayışımızın en sevilen organizasyonları arasında yer alan ailemizi ve sevdiklerimizi bir araya getiren düğünler, pandemi günlerindeki ertelemelerden sonra 1 Temmuz itibarıyla tekrar gerçekleşmeye başlıyor.

Son Mühür/ Raif Çarıkçı -1 Temmuz  itibarıyla başlayacak olan düğün organizasyonları evlilik hayali kuranlar tarafından heyecanla bekleniyor.  Mutluluğa giden bu önemli adımda  evlenecek çiftler ve sevenleri, düğünün başından sonuna kadar bir ömürlük anı biriktiriyor. O en özel kutlama için binbir detay ilmek ilmek işlenerek ortaya kişinin hayatı boyunca aynı heyecan ve mutlulukla hatırlayacağı anlar çıkıyor. 

 Düğün sektörünün inceliklerini ve geleceğini birbirinden ünlü isimlerin en özel günlerine imza atan, takipçilerinin tabiriyle  ''Organizasyon Kralı'' Serdar Özen ile konuştuk. Bu güne kadar organizasyonunu üstlendiği muhteşem düğünlerden pişmanlıklarına ve gelecek yeni normal düğün planlarına dair harika bir sohbet gerçekleştirdik. 

Sizi sosyal medyadan takip eden biri olarak eğlenceli bir yaşam tarzınız olduğunu görüyorum. Peki siz kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

Hızlı düşünen, her duruma her olaya adapte olabilen, ailesine, köpeklerine aşık terazisiz bir ruhum var.

Pandemi sürecine adepte olmanız zaman aldı mı? 

Tüm dünyayı etkileyen pandemi süreci organizasyon sektörünü de  maddi manevi ağır etkiledi. Bu sürecin etkisi bizi 3 yıl geri götürdü. Ancak sağlık her şeyden önemli. Bu yüzden sürecin yarattığı sektörel olumsuzluk nedeniyle  hayıflanmıyorum.

Koronavirüs'ün ülkemizde de görülmesiyle siz maske üreterek hem girişimcilik hem de sosyal yardımlaşma adımlarında bulundunuz.  Düğün yasağı devam etmesi durumunda kendinize B planı yapmış mıydınız?

Sürecin en başından beri olaya gerekli tedbirleri alıp matematiksel yaklaştım. Bu nedenle sürecin ilk zamanlarında maske satışı ile ön plana çıkan bir e-ticaret sitesi kurdum. Her şey anlık gelişti evvelinde böyle bir B planım da yoktu. 

Bu süreçte sizi en çok zorlayan şey ne oldu?

Koronavirüsü'nün psikolojik etkisi ile mücadele ediyorum. Düşünsenize nefes alamaz şekilde çalışırken doğa sizin elinizden herşeyi alıyor .

Yeni normallere göre düğünler nasıl olmalı ve siz bu konuda nasıl çözümler ürettiniz? Kaç kişilik bir ekiple çalışıyorsunuz ve konseptleri nasıl belirliyorsunuz?

Yeni Dünya düzeninde sosyal ve manevi mesafeleri düşünerek tasarımlar yapmak zorundayım. Genelgeler doğrultusunda Kağıt üzerinde sizlerin de bildiği önemleri aldık ancak asıl sınavımız 1 Temmuz da başlayacak . Ben de o zaman tecrübe edeceğim .

Organizasyonlarımda Sabit 8 , taşeron olarak ise sınırsız personel ile çalışıyorum. Konseptlerimi tamamen doğa ya bakarak tasarlıyorum.

Covid19 sonrası yapılan düğünlerde ya da organizasyonlarda maliyetin arttığını görüyoruz. Bu artışın nedeni nedir ve daha önce belirlenen fiyatlarda artış oldu mu?

Kullandığımız ürünler hassas ürünler , (örneğin çiçekler, biçilmiş bir çiçeğin ömrü  bir gün) tedarik ağı ve personel sıkıntısı maliyetleri arttıracak ancak iyi bir düğün için bunlardan kaçamayız.

Bugüne kadar yaptığınız organizasyonlardaki en ilginç anınız nedir?

Çok fazla ilginç anım var. Ancak ben de en büyük etkiyi nikahtan 10 dakika önce evlenmekten vazgeçen gelin yaratmıştı. ''Benim vizem var, doğrudan havaalanına oradan da ABD'ye gidiyorum'' dediğinde büyük şaşkınlık yaşamıştım.

 Birçok ünlü ismin düğünü yaptınız. Haftalarca konuşulan düğünler oldu .Bu organizasyonu keşke yapmasaydım dediğiniz bir düğün oldu mu?

Güzel bir düğün olmasına rağmen Fahriye Evcen ve Burak Özçivit düğününü keşke yapmasaydım dedim. Fahriye Evcen inanılmaz huysuz , kaprisli davrandı. Düğünün arka planı çok stresli geçti.

Ünlü isimlerin düğün nişan organizasyonlarını yapıyorsunuz, bunun zor ve kolay tarafı sizce nedir?

Ünlü gelinlerimin hayatları her açıdan baskı altında olduğu için süreç gerçekten zor ilerliyor.  Karşılıklı güven ilişkisi içinde süreçte ilerleyerek güzel sonuçlar alabiliyoruz. Tüm gözlerin üzerinizde olduğu bir düğünü planlamanın kolay bir tarafı malesef  olmuyor.  En zor gelinim canım arkadaşım Seren Serengil olmuştur. 

Seren Serengil bildiğim kadarıyla yakın arkadaşınız neden zor bir gelindi?

Seren'in vizyonu inanılmaz yüksek, size kendini doğrudan emanet etmez ama potansiyelinizide bilir. Bu nedenle en zor gelinim Seren Serengil oldu.

Yakın zamanda Yasemin Sakallıoğlu'nun düğününü yapacaksınız organizasyon için neler planladınız? Düğüne kaç kişi gelmesi bekleniyor ve Yasemin Sakallıoğlu yaratıcı bir kadın olarak sizden farklı bir konsept istedi mi?

Yasemin ve Burak nasipse bu sene evlenecek. Henüz karar aşamasındayız belirsizliğin kalkması ile birlikte tüm gözlerin hayranlıkla izleyeceği bir düğüne daha hazırlıklı olun diyebilirim. Yasemin,  çok iyi bir komedyen, iyi bir oyuncu  ancak dekor konusunda  pek iyi değil, ona günümüzün en güzel düğününü yapacağımdan şüpheniz olmasın.

 Bu kadar büyük organizasyonlara imzanızı attınız siz evlenecek olsanız nasıl bir düğün tercih edersiniz?

 İster basit ister abartılı bir düğün planlaması olsun, tüm çiftler detaylı bir yaklaşımı hak eder. İdeal düğün ; Her şeyin düşünüldüğü ama abartıya kaçılmamış olanıdır. Ben evlenecek olsam bir yatta 10-15 arkadaşımın davetli olduğu evlilik partisi yapardım.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 4
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Süper Lig: Göztepe: 3 - Alanyaspor: 3Önceki Haber

Süper Lig: Göztepe: 3 - Alanyaspor: 3

Trabzon zirve yolunda yara aldıSonraki Haber

Trabzon zirve yolunda yara aldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar