''Yunan hükümeti hesap sormalı''

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
''Yunan hükümeti hesap sormalı''
İletişim Başkanı Altun, Yunan mevkidaşına gönderdiği mektupta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren gazete manşetini kınadı. Altun Yunan hükümetini sorumlulardan hesap sormaya da çağırdı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bir gazetenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren manşetiyle ilgili Yunanistan'a bir kınama mektubu gönderdi. 

Yunan mevkidaşı Stelios Petsas’a gönderdiği mektubunda Altun, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti adına, aşırı sağ bir yayının ön sayfasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaretlerin yayımlanmasını en güçlü biçimde kınıyorum" ifadelerini kullandı. 

"HESAP SORULMALI"

Türkiye’nin Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’nın dün yaptığı açıklamayı memnuniyetle karşıladığını belirten Altun, “Öte yandan bu tür hakaretlerin Yunan Ceza Kanunu’na göre cezaya tabi olduğunu vurgulamak istiyor; Yunan hükümetini bu utanmazca ve acınası hareketin sorumlularından hesap sormaya çağırıyorum” dedi.

"NE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ NE İFADE HÜRRİYETİ"

İletişim Başkanı Altun, mektubunda, “Yabancı bir lidere hakaret etmek ancak çaresizliğin ve mantıktan yoksunluğun bir işareti olabilir. Bu, ne basın özgürlüğünün ne de ifade hürriyetinin kapsamına girmemektedir.” ifadelerine de yer verdi.

TÜRK GAZETECİLERLE İLGİLİ ÇAĞRI

Fahrettin Altun, “Bu vesileyle, Yunan hükümetini, aralarında TRT ve Anadolu Ajansı çalışanlarının da olduğu Yunanistan’daki Türk gazetecilere yönelik sürekli ve tehlikeli korkutma çabalarının daha fazla gecikmeden engellenmesi için gerekli adımları atmaya çağırıyorum.” dedi.

Altun, mektubunu, “Doğu Akdeniz’de diplomasiye ve adil bir çözüme defalarca şans veren ve ülkemizde birçok Yunan gazetecinin serbestçe çalışabilmesinden gurur duyan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, ne gazetecilerin taciz edilmesinin veya hedef alınmasının ne de Yunanistan’daki bazı yayınların sorumsuzca davranışlarının, barış davasına hizmet etmediği kanaatindedir” sözleriyle tamamladı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Emre Nefiz Altınordu’daÖnceki Haber

Emre Nefiz Altınordu’da

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Türkçe tweetSonraki Haber

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Türkçe t...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar